Wheelkathon

Agenda

Wheelkathon 2020

Sobota - 28.11.2020 r

9.00 – 10.00Start wydarzenia

10.00 – 15.30 Praca zespołów – warsztaty Projektantów Innowacji Google (część warsztatowa)

10.00 – 16.05Część konferencyjna
 
10:00 – 10:35Wirtualna pełnosprawność – przyszłość rehabilitacji? – Grzegorz Bednarski – WalkinVR

10:40 – 11:15 Tylko co czwarta osoba z niepełnosprawnościami w Polsce jest aktywna zawodowo – jak to zmienić? – Konrad Rychlewski – Google Polska

11:20 – 11:55 Skończmy z udostępnianiem! – Kuba Dębski – niezależny konsultant

12:35 – 13:30 Przerwa obiadowa

13:30 – 14:05
Odkrywanie potrzeb klientów bez wychodzenia z domu – Jakub Konik – Zendesk

14:10 – 14:45Czy rehabilitacja w domu musi być nudna? Przykłady niestandardowego podejścia do domowych ćwiczeń.
 – Marek Kruszyński – Neuroforma

14:50 – 15:25Pomysł, innowacja, determinacja – cechy warunkujące sukces Egzotech – Mirosław Szymełyniec – Egzotech

15:30 – 16:05 – Przemysław Zakrzewski –  ABB 

16:10 – 16:20 Zakończenie konferencji

Samodzielna praca zespołów

Niedziela - 29.11.2020 r

9:00 – 10.00 –  Prezentacje zespołów

10.00 – 11.20Obrady Jury

10:00 – 10:35Oddolne, twórcze i trafne – innowacje społeczne, których potrzebuje świat. Prezentacja założeń Inkubatora Dostępności oraz Inkubatora Włączenia Społecznego ROPS Kraków – Katarzyna Ociepka-Miąsik, Dominika Marszałek-Rojek

10:45 – 11:20 – Marcin Meyer – HUAWEI

11:25 – 12:00 – Zakończenie  

Sobota-28.11.2020

9:00 - 10.00 Rozpoczęcie Wheelkathonu

10.00 - 15.30 Praca zespołów - warsztaty Projektantów Innowacji Google

10.00 - 16.20 Konferencja

Sobota:

10:00-10:35

Grzegorz Bednarski
WalkinVR

Temat prelekcji:

Wirtualna pełnosprawność - przyszłość rehabilitacji?

Wirtualna Rzeczywistość jest z nami już 4 lata. Umożliwia doświadczanie rzeczy, które nie są możliwe w realnym, świecie - jak walka na miecze świetlne lub zwiedzanie bazy kosmicznej. Wirtualna Rzeczywistość ma jednak to do siebie, że aby poruszać się w grze, trzeba się też poruszać w świecie rzeczywistym. Ograniczenia ruchowe w świecie rzeczywistym na ogół występują także w świecie wirtualnym. WalkinVR eliminuje te ograniczenia i umożliwia wszystkim graczom równy dostęp do VR.

Sobota:

10:40-11:15

Konrad Rychlewski
Google Polska

Temat prelekcji:

Tylko co czwarta osoba z niepełnosprawnościami w Polsce jest aktywna zawodowo - jak to zmienić?

W dyskusji o niskiej aktywności osób z niepełnosprawnością na rynku pracy często słyszy się o kandydatach, którym rzekomo brakuje kwalifikacji z jednej i o pracodawcach, którzy są niechętni zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością z drugiej strony. Podczas prezentacji wskażę sposoby poprawy tej sytuacji, czerpiąc z dobrych wzorców wypracowanych w Google - firmie, dla której tworzenie inklusywnego miejsca pracy i stawianie na różnorodność to chleb powszedni.

Sobota:

11:20-11:50

Kuba Dębski
Niezależny konsultant

Temat prelekcji:

Skończmy z udostępnianiem!

Udostępnianie czy poprawa dostępności rozwiązania oznacza jedno - stworzyliśmy coś z czego część z nas nie może w pełni skorzystać i dopiero teraz próbujemy to jakoś ratować i poprawiać. To niestety bardzo częsty scenariusz działań. O tym jak wpływa on na myślenie o projekcie, o użytkownikach, ich potrzebach i sposobach radzenia sobie z problemem, ale także o innej możliwej drodze działania w projektach nie tylko cyfrowych.

Sobota:

12:00-12:35

Majka Lipiak
Leżę i Pracuję

Temat prelekcji:

Co łączy zwycięzcę Gry o Tron, koleżankę Świnki Peppy i uczestniczkę Tańca z Gwiazdami?

Niech nie zmyli Was tytuł — to będzie poważna opowieść o zmianach, które zachodzą na naszych oczach, nawet jeśli ich nie dostrzegamy! Zastanowimy się, czy dostępność może być modna, ale zadamy też kilka bardziej prozaicznych i życiowych pytań o to, co każdy z nas może zrobić dla osób, które codziennie doświadczają barier.

12:35 - 13:30 Przerwa obiadowa

Sobota:

13:30-14:05

Jakub Konik
Zendesk

Temat prelekcji:

Odkrywanie potrzeb klientów bez wychodzenia z domu

Techniki, których możesz użyć, aby dowiedzieć się czego potrzebują Twoi klienci i użytkownicy. Niezależnie czy tworzysz oprogramowanie do sprzedaży, czy reaktor jądrowy.

Sobota:

14:10-14:45

Marek Kruszyński
Neuroforma

Temat prelekcji:

Czy rehabilitacja w domu musi być nudna?
Przykłady niestandardowego podejścia do domowych ćwiczeń.

Na wstępie dowiesz się ciekawych informacji o stanie rehabilitacji w Polsce oraz jak pod względem opieki zdrowotnej wypadamy na tle innych krajów Europy. Następnie jako inspirację dla grup warsztatowych i słuchaczy zaprezentuję przykładowe projekty i rozwiązania ze świata, które w innowacyjny lub niestandardowy sposób podchodzą do problematyki domowej rehabilitacji. Na końcu opowiem również naszą historię i pokażę próbkę TeleNeuroformy - platformy umożliwiającej samodzielne ćwiczenia w domu z opcją zdalnego wsparcia specjalisty.

Sobota:

14:50-15:25

Mirosław Szymełyniec
Egzotech

Temat prelekcji:

Pomysł, innowacja, determinacja - cechy warunkujące sukces Egzotech.

Tematem przewodnim prezentacji będzie przedstawienie pomysłu "głównego" oraz "pobocznego", z którego narodziła się gwiazda - znany i rozpoznawany robot rehabilitacyjno-diagnostyczny LUNA EMG. Opowiem w jaki sposób mając określony cel można dojść do stworzenia maszyny, która pomaga pacjentom (głównie neurologicznym) w powrocie do normalnego życia. Projekt spotkał się z niezwykłą aprobatą na rynku europejskim i azjatyckim.

Sobota:

15:30-16:05

Przemysław Zakrzewski
ABB

Temat prelekcji:

Współpraca człowieka z systemami autonomicznymi. Kompetencje przyszłości.

O tym, że robotyzacja i automatyzacja to stale umacniające się trendy i to na całym świecie, najlepiej świadczą liczby. Już dzisiaj zauważalna jest nowe pozycja i rola człowieka w procesie wytwarzania i usługach. Wpływają na to czynniki takie jak: współpraca z systemami autonomicznymi podejmującymi własne, niezależne od operatora decyzje w czasie rzeczywistym, doświadczenie i kreatywność jako główne czynniki amplifikujące pozytywne relacje człowiek i coboty (tzw. roboty współpracujące), AI jako nowa koncepcja modelów B2B.W ABB widzimy potrzebę dawania młodym osobom możliwości kształtowania umiejętności do obsługi i „opanowania” nowych urządzeń, procesów i sposobu pracy w erze cyfrowych maszyn i procesów. Wystąpienie będzie poświęcone przeglądowi trendów w obszarze nowoczesnych interfejsów człowiek-komputer, roli "odwróconej" edukacji w systemie kształcenia kompetencji przyszłości oraz pomysłom, jak angażować lokalne społeczności i duże firmy do współpracy.

Zakończenie konferencji

Samodzielna praca zespołów

Niedziela-29.11.2020

9:00 - 10.00 Prezentacje zespołów

10.00 - 11.20 Obrady Jury

Niedziela:

10:00-10:35

Katarzyna Ociepka-Miąsik
ROPS Kraków
Dominika Marszałek-Rojek
ROPS Kraków

Temat prelekcji:

Oddolne, twórcze i trafne - innowacje społeczne, których potrzebuje świat. Prezentacja założeń Inkubatora Dostępności oraz Inkubatora Włączenia Społecznego

Dominika Marszałek-Rojek
Doradczyni ds Innowacyjności, Proaktywny trener w organizacji opartej na wiedzy i Animatorka środowisk lokalnych wspierająca współpracę między osobami i podmiotami, które chcą kształtować swoje otoczenie i nie boją się zmian. Od 2016 pracująca na rzecz inkubowania Innowacji społecznych w ROPS w Krakowie.
Katarzyna Ociepka-Miąsik
Facylitatorka, moderatorka Design Thinking. Konsultantka wielu projektów biznesowych i społecznych w obszarze polityki społecznej, zdrowia psychicznego, obszaru ‘diversity’. Od 2017 roku badaczka innowacji i zmiany społecznej w ROPS w Krakowie.

Niedziela:

10:45-11:20

Marcin Meyer
HUAWEI

Temat prelekcji:

Jak HUAWEI wspiera monitorowanie stanu zdrowia?

HUAWEI od pierwszego dnia stawia na innowacje i wspiera bardziej połączony, inteligentny świat, z którego nikt nie jest wykluczony. W ostatnich latach wykładniczo rosną możliwości monitorowania stanu zdrowia i zapobiagania chorobom przy użyciu urządzeń mobilnych i noszonych na ciele. Parametry witalne są w przejrzysty sposób wyświetlane w aplikacji Zdrowie na telefonie komórkowym. Obecnie naszymi kluczowymi urządzeniami w tym zakresie są zegarki i opaski elektroniczne, które we współpracy z uczelniami i liderami branży sukcesywnie udoskonalamy. Szereg naszych rozwiązań służy także wsparciu osób z niepełnosprawnościami. Europejskie prace badawcze są koordynowane przez dedykowany zespół mHealth w Grenoble we Francji. W czasie pandemii wspieramy również służbę zdrowia, czego przykady zostaną przedstawione w prelekcji.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

Zakończenie

Dołącz do wydarzenia!

Skip to content