Wheelkathon

Jury Wheelkathon 2020

Rozwiązanie opracowane w ramach Wheelkathonu ocenią specjaliści, którzy na co dzień zajmują się innowacjami, nowymi technologiami i wsparciem dla przedsiębiorców oraz usług publicznych. To osoby z różnych środowisk, które łączy jedno – kochają dostępne innowacje i znają się na nich jak nikt inny. 

Zresztą sami zobaczcie:

Kuba Dębski
Niezależny konsultant
Nazywam się Kuba Dębski. Jestem niezależnym projektantem dostępności i inclusive design. Prowadzę badania eksperckie i testy z użytkownikami, planuję strategie wdrażania dostępności. Uczę dostępności na Uniwersytecie SWPS. Od 2010 r. pomagałem ponad 600 podmiotom we wdrażaniu dostępności cyfrowej. Maczałem dostępnościowe palce w serwisach i aplikacjach największych instytucji publicznych, 3 z 5 największych banków w Polsce, kilku topowy telekomów, ale także niewielkich organizacji pozarządowych. Jestem pomysłodawcą i wykonawcą cyklicznego badania polskiej branży dostępnościowej.
Magdalena Grzankowska
Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju
Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Działaczka społeczna posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów w obszarze event marketingu, HR oraz CSR. Przez 6 lat pracowała w branży HR koordynując projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, następnie angażowała się w działalność eventową oraz była współzałożycielem fundacji Edukacja Inaczej wspierającej rozwój młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Od 2019 roku jest zaangażowana w działalność sponsoringową Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zarządza zespołem Fundacji PFR, w tym Centralnym Domem Technologii. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Polityka Społeczna. Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu Funduszy Unijnych w Krakowie, Prawa Pracy na UW oraz Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Państwowej Akademii Nauk. Prywatnie mama dwójki przedszkolaków. Miłośniczka tańca i podróży.
Rafał Mikołajczyk
Prezes, Fundacja Moc Pomocy
Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaangażowany w projekty społeczne na rzecz osób niepełnosprawnych. Mówca motywacyjny. Wielokrotny Mistrz Polski, Zwycięzca Pucharu Europy, Zwycięzca Pucharu Świata. Aktywny reprezentant kraju w Parakolarstwie. Od wielu lat związany zawodowo z organizacjami pozarządowymi, które skutecznie rozwija. Prezes Zarządu Fundacji Moc Pomocy. Twórca programów społecznych Po Amputacji oraz Po Urazie Rdzenia.Prywatnie tata uroczej Wiktorii.
Agnieszka Pietrzak
Technology Cooperation Manager CEE Region w Huawei
Menadżer ds. Współpracy Technologicznej w Warszawskim Centrum Badawczo-Rozwojowym Huawei, gdzie odpowiada za współpracę z uczelniami oraz startupami z Europy Środkowo-Wschodniej. Ma bogate doświadczenie w obszarze strategii badań i rozwoju oraz wsparcia innowacji. Na przestrzeni ostatnich 15 lat zajmowała się zagadnieniami transferu technologii, doradztwem strategicznym w obszarze innowacji, zarządzała projektami badawczymi i komercjalizacją badań oraz pełniła rolę ekspertki Komisji Europejskiej. Swoją wiedzą dzieli się jako mentorka, pracując ze startapumi oraz zespołami badawczymi - od innowacyjnego pomysłu do wdrożenia rozwiązań na rynek. Specjalizuje się w projektach interdyscyplinarnych wykorzystujących nowe technologie. Głęboko wierzy, że dzięki wyjątkowym ludziom i technologii można zmieniać świat na lepszy.
Piotr Rudnicki
Analytical Team Lead
Internet utrzymuje mnie od '98 roku. Przez ten czas miałem okazję położyć parę startupów, wykładać na UJ i SGH, stworzyć 11 konferencji, podpiąć lodówkę do GA, przeprowadzić badania tyfloinformatyczne i... jeszcze chwilę mógłbym wymieniać 😉 Od 7 lat w Google Polska odpowiadam za efektywne wykorzystanie produktów i nietuzinkowe rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów. Prywatnie kocham to, co robię, ludzi, turntablizm & snowboard.
Wioletta Wilimska
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie
Prawnik, wykładowca, trener. Zaangażowana w działalność sektora pomocy społecznej. Z doświadczeniem zawodowym nabytym w pracy na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Od 2009 roku Dyrektor ROPS w Krakowie. Wyznaje zasadę prymatu działań samopomocowych nad pomocą instytucjonalną.
Skip to content