Wheelkathon

Lista tematów

Wheelkathon 2020

Tu znajdziesz listę tematów tegorocznej edycji Wheelkathon2020.

1. Ergonomia w miejscu pracy

Nowatorskie spojrzenie na meble, sprzęty, urządzenia wykorzystywane w czasie pracy zarówno zdalnej jak i stacjonarnej osób niepełnosprawnych ruchowo.

2. Dom - praca, praca - dom

Opracowanie rozwiązań umożliwiających samodzielne, a zarazem łatwo dostępne i tanie przemieszczanie się osób niepełnosprawnych ruchowo, zarówno w przestrzeni publicznej jak i w budynkach. 

3. Idę się przejść

Stworzenie systemu planowania trasy dla osoby z niepełnosprawnością ruchową zarówno w środowisku miejskim jak i w środowisku niezurbanizowanym.

4. Niepełnosprawność = samodzielność

Opracowanie rozwiązań technologicznych ułatwiających wykonywanie codziennych czynności osobie niepełnosprawnej ruchowo bez pomocy osób trzecich.

5. Niepełnosprawny = 101% normy!

Opracowanie rozwiązań wpływających na zwiększenie, produktywności oraz komfortu pracy pracownika z niepełnosprawnością ruchową.

6. VR bez ograniczeń

Opracowanie rozwiązań pozwalających osobom niepełnosprawnym ruchowo na rozwijanie zainteresowań lub podejmowania działań edukacyjnych w wirtualnej przestrzeni.

7. Po pierwsze być zrozumiałym

Opracowanie rozwiązań technologicznych lub innego typu innowacji wspomagających osoby z niepełnosprawnością ruchową z zaburzeniami mowy.

8. Interfejs dla wszystkich

Opracowanie sposobu na dostosowanie interfejsów urządzeń codziennego użytku – sprzęt RTV, AGD jak i sprzętów znajdujących się w przestrzeni publicznej np. parkomat, biletomat dla osób z niepełnosprawnością.

 

Dołącz do wydarzenia!

Skip to content